Z Enkirch do Cochem

Jadąc wzdłuż południowego brzegu Mozeli z Traben-Trarbach na wschód, dociera się do małej miejscowości ENKIRCH. Założyli ją niegdyś Rzymianie, nie posiada jednak żadnej osobliwości, z wyjątkiem XVI-wiccznej Drehkälig – celi, w której więziono młodych mężczyzn sprowadzających na zlą drogę miejscowe panny. W pierwszą niedzielę sierpnia obchodzi się w Enkirch święto wina, a degustacja trunków odbywa się niemal na każdym kroku. Kierując się stąd na północ, można dotrzeć do leżącego na przeciwnym brzegu Mozeli ALE. Wygodna droga wiedzie do ruin Burg Arras z. X wieku, z częściowo odrestaurowaną wieżą. Na szczyt prowadzą drewniane schody. Ładna panorama okolicy roztacza się z zamkowej restauracji oraz pokoi luksusowego hotelu (»06542/22275: ©). W Bullay przy Moselufer 1 (»06542/22921) jest kemping, drugi mieści się tuż za miasteczkiem Ediger-Eller (»02675/701) o zabudowie z muru pruskiego, bardziej na północ.

BEILSTEIN jest raczej nieznany senną mieściną, usytuowaną u ujścia jednego z dopływów Mozeli, na południowym brzegu rzeki. Istnieje tu wiele możliwości niedrogiego noclegu. Godny polecenia jest Bitrg, Moselstr. 2 (»02673/1424: ), oraz Gule Quelle, Marktplatz 34 (»02673/1437: ©). Najsmaczniejsze potrawy i trunki serwuje działająca w starych podziemiach restauracja tVeiiigtil Joachim Lippmcmn przy Marktplatz: otwarta również w poniedziałki, kiedy większość innych lokali jest zamknięta. Do atrakcji turystycznych zaliczyć można wyłącznieBurg(IV-X codz. 8,30-19.00: 2 DM) – romantyczne ruiny zamku pochodzącego z okresu między XIII a XV wiekiem. Należał on do rodu Metternichów na krótko przed zniszczeniem w 1689 r.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>