Taunus i Wetterau

Środkowa część Hesji obfituje w różnorakie atrakcje. Na zachodzie rozciąga się dolina rzeki Lahn, jednego z dopływów Renu, nad której brzegami rozłożyły się dwa najsłynniejsze ośrodki uniwersyteckie Niemiec – przepiękny Marburg, oraz Giessen, stanowiące dziś jedynie odblask własnej przedwojennej świetności. Podążając dalej zbiegiem nurtu, dotrzeć można do trzech kolejnych, różniących się mocno od siebie, miejscowości – Wetzlar zapisało się w historii jurysdykcji i literatury: zabytki Weil- burga przypominają jego dawną rolę książęcej siedziby: mały Limburg znany jest z tego, że posiada dużą katedrę. W samym sercu Hesji leży wulkaniczne pasmo Vogelsberg z mnogością rozsianych tu uroczych miasteczek, z których najurodziwsze to Al- sfed. Bardziej na wschód, na krawędzi Róhnu, znajduje się Fulda, siedziba biskupstwa.

Ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Frankfurtu jest Taunus. górzysty, zalesiony obszar otoczony z trzech stron przez rzeki Ren, Men i Lahn. Przeważająca część, zwłaszcza Wysoki Taunus, zachowała naturalny, nieco dziki krajobraz, wymarzony dla pieszych wędrówek. Bez wątpienia, największą ciekawostką jest zdrojowe miasto Bad Homburg, położone u stóp Taunusu od strony południowej. Wschodniej granicy jego wzniesień sięga YYetterau, region, w którym przodowało oneg- dąj Wolne Miasto Cesarskie Friedberg.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>