Sachsenhausen

Jeśli szukasz wytchnienia i ucieczki od zgiełku frankfurckiego śródmieścia, ruszaj do Sachsenhausen położonego na południowym brzegu Menu. Citociaż Frankfurt zagarną! je już w 1318 r„ owo „miasto w mieście” wciąż zachowuje swą wfasną niepowtarzalną atmosferę. Popularnie nazywane jest „dzielnicą jabłkowego wina” ku czci najsłynniejszego lokalnego specjału, który podadzą ci tu w każdym bez wyjątku, najskromniejszym nawet barze. Przede wszystkim jednak specjalnością Sachsenhausen jest ciekawe życie nocne. Schweizer Strasse słynie z tego, iż nie istnieje na świecie rzecz, której nie udałoby się tam zakupić. Schlachthaus to stara rzeźnia przy bulwarze Deutschherrnufer (naprzeciw Flösserbrücke), dokąd w sobotnie przedpołudnia ściągają tłumy na Flohmarkt, czyli pchli targ.

Droga do Sachsenhausen wiedzie przez Eiserner Steg, wyłączony z ruchu kołowego żelazny most, przerzucony nad Menem opodal Muzeum Historycznego. Leniwi mają do dyspozycji komunikację miejską: autobus #46, odjeżdżający spod dworca głównego, pokonuje trasę via Alte Brücke, nieco bardziej na wschód. Poszukiwacze turystycznych atrakcji wybiorą Ebbelwei-Express. Jest to staroświecki tramwaj, gdzie podczas jazdy serwuje sięjabłecznikiprecle(wkalkulowanewcenę4DM:sb.i nd. 13.30 i 17.30). W jakikolwiek sposób dostaniesz się do Sachsenhausen, w jego granicach będziesz musiał poruszać się na własnych nogach: zabytkową dzielnicę chronią specjalne prawa, a najciekawsze miejsca są od siebie mocno oddalone.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>