Okolice Andernach

Drugim pr/ystankim, na którym zatrzymuje się pociąg z Andernach, jest Brohl: tuż za nim wznosi się zamek Rheineck. Przebudowana w XIX w. twierdza jest niedostępna dla zwiedzających, można jednak skręcić ścieżką na prawo i dojść do otwartej, zadaszonej galerii, aby obejrzeć imponującą panoramę okolicy. 3 km dalej leży BAD BREI- SIG, popularne uzdrowisko i miejscowość wypoczynkowa. Są tu najtańsze noclegi w okolicy, co stanowi dobrą okazję do urządzenia bazy wypadowej podczas zwiedzania regionu: kwatery prywatne (-©) są rozrzucone po mieście, jest także kemping (»02633/95645).

Za Bad Breisig linia kolejowa odbija od rzeki i zmierza do SINZIG (6 km od poprzedniego przystanku), u wylotu doliny rzeki Ahr. Warto zwrócić uwagę na zabytkowy kościół św. Piotra (St. Peter), jedną z najmniejszych, a zarazem najoryginalniejszych bazylik romańskich Nadrenii. Pokryte białą i żółtą farbą ściany wywołują nierzeczywiste wrażenie. Po południowej stronie prezbiterium mieści się kaplica z pięknymi, choć jedynie szczątkowo zachowanymi freskami. Są one równie stare jak bazylika, natomiast w ołtarzu głównym kościoła znajduje się XV-wicczne malowidło w żywych kolorach – Ołtarz pasyjny z Kolonii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>