Marburski zamek – dalszy opis

Dwa renesansowe portale komnaty, wykonane z drewna i pięknie intarsjowane pochodzą, podobnie jak wiele innych elementów zdobiących zamkowe wnętrza, z przełomu XV i XVI stulecia. W owym czasie Marburg na krótko odzyskał status heskiej stolicy. Wschodnia część zamku, Wilhelmsbau, połączona galerią z głównym dziedzińcem, powstała jako ostatnia. Obecnie zawiera w sobie bardzo różnorodne zbiory muzeum historycznego (Museum fur Kulturgeschichte), na które składają się eksponaty archeologiczne, dzieła szuki użytkowej oraz dokumenty obrazujące historię miasta.

Dworzec główny usytuowany jest na prawym brzegu Lahnu, na północnym skraju miasta, w odległości pięciu minut drogi od kościoła św. Elżbiety. Tuż obok wyjścia z dworca, przy Neue Kasseler Str. ljestbiuro informacji turystycznej (pn,-pt. 8.00-12.30 i 14.0017.00: IV-IX także sb. 9.30-12.00: «06421/201262 lub 201249). Dwutygodniowy kalendarz imprez kulturalnych zawiera bezpłatny Marburger Magazin Express, zawsze warto sprawdzić, co dzieje się na scenie na wolnym powietrzu w Schlosspark. Głównym festynem w Marburgu jest Marktfriischoppen, wiejskie święto wina przypadające w pierwszą niedzielę lipca: w połowie października odbywa się jarmark, któremu patronuje św. Elżbieta, Elisabethmarkt. Wypożyczalnia łodzi, znajduje się przy ulicy Auf dem Wehr («06421/26864).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>