Lokale muzyczne w Frankfurcie

Butschkapp, Maibachstr. 24. Najnowsze przeboje dyskotekowe lub muzyka na żywo. Czynny co noc od 21,00 do 1.00. Brotfabrilc, Bachmannstr. 2-4. Jedno z miejsc najbardziej otwartych na nowości, jeśli akurat nie gra się tu muzyki na żywo, to można usłyszeć coś z odległych stron świata, na przykład salsę, brzmienia afrykańskie lub azjatyckie. Dodatkowo działa tu kawiarnia i hiszpańska restauracja.

Irish Pub, Kleine Rittergasse II. Każde duże miasto wNiemieczech posiada własny irlandzki pub. Frankfurcki lokal cieszy się dużym powodzenim. słynie z dobrej irlandzkiej muzyki. Otwarty do 1.00. Jazz Keller, Kleine Bockenheimer Str. 18, Ta nastrojowa piwnica jest miejscem frankfurckich jazzowych premier. Otwarta od 21.00 do 3.00, w poniedziałki zamknięta.

Schludithof, Deutschherrnufer 36. Dawna rzeźnia Sachsenhausen przekształciła się dziś w siedzibę jazzmanów i rockmanów wszelkiej maści. Sinnknstcn, Brónnerstr. 5. To miejsce ma wszystko – bilard, scenę kabaretową, dyskotekę i, co najistotniejsze, salę koncertową, gdzie posłuchać można zarówno jazzu, jak awangardy bądź brzmień orientalnych. Codz. 21.00-2.00: 7 DM za wstęp.

We frankfurckich dyskotekach gra się przede wszystkim rytmiczną muzykę do tańca, w wielu miejscach króluje teehno-roek. Bawi się głównie młodzież. Dyskoteki pozostają otwarte na ogól do 4.00 nad ranem, w weekendy o godzinę lub dwie dłużej. Wstęp kosztuje od 10 DM w górę.

Central Park. Holzgraben 9. Nagrania rockowe, ściągają tu starzy hippisi i nastolatki z prowincji. W sumie dość anachronicznie, ale za to inaczej mż gdzie indziej. Od 21.00 do 1.00.

Cooky’s» Am Safzhaus 4. Najbardziej znana we Frankfurcie i tłumnie odwiedzana pizez młodzież. Podróżniczo-przygodowy klimat tworzą rysunki map na ścianach. Muzyka tzw. dyskotekowa, chyba, że jest akurat poniedziałek i gra jakaś kapela.

Dorian Gray, Port lotniczy, terminal C. poziom O. Oryginalna dyskoteka na lotnisku, jedna z największych w Niemczech. Czasami trudno się dostać do środka, Wstęp 10 DM. Otwarta do 6.00: pn. i wt. zamknięta.

Funkadelic, Brónnerstr. 11. Typowa muzyka do tańca, ma swoich amatorów. Maxim’s, Karlstr. 17. Nic specjalnego, kilku disc-jockęjów i tłum młodzieży. Blisko dworca głównego. Omen, Junghnfstr. 14. Muzyka dyskotekowa w nieco ambitniejszym wydaniu, prezentowana przez czołówkę frankfurckich DJ-ów.

Blue Moon, Eckenheimer Landstrasse. Dla kobiet, szczególnie tych mocno zaangażowanych w polityczne dyskusje na temat walki o prawa homoseksualistów. Keller. Bleigstrasse. Niebywale elegancki lokal, którego atmosfera przejmuje lekkim dreszczem. Tvlko dla mężczyzn.

Madame. Alle Heiligen Sirasw. Oczywiście, dla kobiet – nieco swobodniejszy w nastroju. Zum Schwejk. Schafergasse 20. Odpowiedni lokal dla kogoś, kto szuka relaksu tudzież kontaktu z frankfurckim środowiskiem homoseksualistów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>