Gastronomia, rozrywka i życie nocne we Frankfurcie

Kosmopolityczny Frankfurt szczyci się dostępnością każdego rodzaju kuchni i obfitością zakładów gastronomicznych. Wegetarianin, zwolennik kuchni orientalnej czy klasyczny smakosz- każdy znajdzie tu coś dla siebie. W materii trunków masz do wyboru specjały pochodzące z kilku słynnych okolicznych regionów winnych, nie mniejsza jest oferta frankfurckiego piwowarstwa. Btndingjest największym browarem w Niemczech, podczas gdy Henningen jest potentatem eksportowym, oba produkują piwa w bogatym wyborze. Ulubionym napojem frankfurtczyków jest wino jabłkowe {Apfelwein: w tutejszym dialekcie Ebbelwei albo Ebbelwoi). Najlepiej próbować jego rozmaitych odmian w winiarniach w Sachsenhausen.

Śródmiejska gastronomia zdominowana została z jednej strony przez bary szybkiej obsługi, z drugiej zaś przez ekskluzywne zasadzki, gdzie niedość czujni posiadacze kart kredytowych podczas przerwy na lunch tracą fortuny. Mimo to także tutaj masz szansę znaleźć przykłady wyśmienitej kuchni łapskiej, meksykańskiej, greckiej albo włoskiej. Popularne jest stołowanie się w Sachsenhausen, wymaga jednak wcześniejszej rezerwacji, zwłaszcza w okresie targów.

Aubergine, Alte Gasse 14 (»287843). Dobra francuska kuchnia, sprawna obsługa, ceny – jak na centrum Frankfurtu – umiarkowane: czynna do 23.00. Avocado-Le Bistro. Hodislr. 27. Wytworne menu uzupełnione starannie dobraną kartą win.

Bistro Rosa. Grünerbergweg 25. Ściany obwieszone obrazkami z prosiętami czynią wnętrze kiczowatym, za to jeść dają tu po królewsku. Bombay Place, Taunasstr. 17. Kurczak po mdyjsku w pobliżu dworca głównego.

Buffalo, Kaiserhofstr. 18. W centrum, dla amatorów dań mięsnych: w niedzielę nieczynne. Eden. Rahmhofstr. 4. Panuje tu ostry wegetariański reżim, któremu solidarnie poddają się stali bywalcy: czynne do 20.30: zamknięte w niedziel«:.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>