Gastronomia i rozrywka w Kessel

Trudno szczególnie polecać któreś z tutejszeh restauracji. Najwyższą renomę mają bez wątpienia lokale należące do ekskluzywnych hoteli. Jeśli już coś wybierać, to może Ratskeller, Obere Kónigsstr. 8, albo lVeinhaus Boos, przy Wilhelmshóher Allee 97, w połowie drogi pomiędzy dworcem Wiłhelmshóhe i centum miasta – winiarnię znaną z dobrego jadła i napitku. Holomed, Kurfurstenstr. 10, przoduje w kuchni wegetariańskiej i przysmakach z etykietką zdrowej żywności.

Najlepsze bary i kawiarnie skupiły się wokół Goethestrasse, w opanowanej przez studentów dzielnicy na zachodnich przedmieściach Kassel, Posiada ona nieco uroku dzięki kilku secesyjnym budynkom przełamującym monotonię standardowej architektury. Polecić warto bar Mrtsclią/i na rogu Goethestrasse i Querallee, smaczną porcję

Kaffee utul Kuchen dostać można naprzeciwko w Cafe Berger. Ws-d-Pis. przy skrzyżowaniu Goethestrasse i Lassallestrasse. to sympatyczny bar kawowy o swobodnej atmosferze. Podobny w nastroju Werkstalt znajduje się u zbiegu Friedrich-Ebcrt-Strasse i Diakonissenstrasse, gdzie od czasu do czasu organizowane są wystawy sztuki awangardowej. Na drugim końcu śródmieścia, przy Mauerstr. 2I, ulokowała się piwiarnia Schtander Brnu, dysponująca zielonym tarasem Hausbrauerei, w której do posiłków podaje się piwo własnej produkcji.

Poza dokumenta Ubywającymi się w pięcioletnich odstępach, ma Kassel również kilka innych interesujących festiwali. W początkach sietpnia odbywa się Zissel, ludowy festyn nad brzegami Fuldy, któremu towarzyszą procesje, sportowe zmagania i, przede wszystkim, muzyka na żywo. Podczas Lichlfest w pierwszą niedzielę września wielki jarmark przyciąga wszystkich do centrum, zaś nocą na Wzgórzu Wilhelma robi się jasno jak w dzień od fajerwerków i tysięcy latarek. Początek listopada przebiega pod znakiem Kasselkich Dni Muzyki (Kasseier Musiktage), jednego z najstarszych w Europie festiwali muzyki klasycznej.

Większość koncertów muzycznych ma miejsce w Stadthaile, Friedrich-Ebert-Str. 152 (n()5óI/78820): podczas, gdy przedstawienia teatralne i operowe odbywają się w Teatrze Państwowym (Staatstheater) na Steinweg (tt056l/l5852).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>