Gastronomia i bary w Damistadt

Życie nocne w Damistadt przedstawia się skromnie. Istnieje tu niezgorszy wybór barów oraz tanich restauracji, położonych po zachodniej stronie Hermgarten. Po stronie wschodniej tegoż parku skupiły się winiarnie, w których podają jabłecznik. Tam też rozciąga się dzielnica, którą upodobali sobie studenci. Nie ma w Darmstadt lepszej okolicy, by niespiesznie powłóczyć się troszeczkę po barach i pubach.

Alt-Hamburg, Landgraf-Georg-Str. 17. Specjalność zakładu to dania z ryb oraz innych owoców morza. Burg Frankenstein, Mühltal. Aby spróbować jednej z najlepszych ?zarazem niedrogich kuchni w Damistadt, trzeba wspiąć się na 370-metrowe wzgórze w południowej dzielnicy Eberstadt. Już sam widok, pomijając obiad, rekompensuje poniesiony wysiłek. Skorzystaj z autobusu #1.

Las Palmas, Dieburger Sir. 22. Dobra i niedroga hiszpańska restauracja, która serwuje również dania kuchni niemieckiej. Lokales, Dieburger Sir. 50. Tanie włoskie pizze, na których widok ślinka cieknie do ust.

Orangerie, Bessungeer Str. 44. Najlepsza restauracja w Darmstadt, pięknie położona w XVII [-wiecznym parku, półtora kilometra na południe od Luisenplatz. Wctniimiuds Weinstube, Schleiennacherstr. 10-12. Najwyższa klasa pośród restauracji z dużym wyborem win wmieście. Otwarta tylko wieczorami.

Zum Golden Anker, Landgraf-Georg-Str. 25. Tradycyjna Gaststätte należąca do browaru, gdzie dają jeść zdrowo i tanio. Kronenbräugarten, Dieburgerstr. 97. Piwiarnia na wolnym powietrzu, dobry wybór przy dobrej pogodzie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>