EIFEL

By nie uchybić prawdzie, zawczasu trzeba przyznać, iż położone po części w Nadrenii- Palatynacie, po części zaś w Północnej Nadrcnii-Weslfalii góry Eifel niewiele tylko przewyższają spore pagórki. Nie są zbyt atrakcyjne, dlatego zapewne nie przyciągają rzesz turystów. Należące do Nadrenii-Palatynatu tereny Eifel cechuje jednak łagodny pejzaż pokrytych lasami wzgórz i odkiytych wrzosowisk, gdzieniegdzie napotyka się jeziora wulkaniczne i czyste, ciche doliny. Przyjeżdżają tu głównie Niemcy, którzy letnie wakacje spędzają za granicą, a tu wypoczywają późną wiosną lub wczesną jesień ią. Jednym słowem, Eifel to dobre miejsce wytchnienia po zatłoczonych okolicach Renu i Mozeli.

Jedynączęścią rejonu opanowaną bez reszty przez masową turystykę jest dolina rzeki Ahr, na północnym wschodzie Eifel. Naprawdę fantastyczna sceneria przyciąga w sezonie (od maja do końca października) selki tysięcy gości. Najmniej zniszczony ekologicznie jest region Bithurg-Prfim. na północ od Trewiru. Obszar zwany Wulkaniczny Eifel charakteryzują okrągłe, szklistej barwy jeziora w kraterach wygasłych wulkanów i imponujące kolumny skal wulkanicznych: w połączeniu z dobrze zorganizowaną bazą wypoczynkową i różnorodną ofertą sportów wodnych cieszy się on zasłużoną popularnością. Najładniejszym miastem poza doliną Ahrujest Mayen z odrestaurowanym średniowiecznym centrum i malowniczymi zamkami. W przeważającej mierze Eifel spowija jednak senna atmosfera, a życie koncentruje się wokół sezonowych turystów i gości uzdrowisk klimatycznych, zwanych Lu/tkumrte.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>